Zonguldak - Çaycuma Saltukova Gazi Ortaokulu Resmi İnternet SitesiOkulumuz TOKİ ve İl Özel İdaresi işbirliğiyle yapılmış olup, 2010-2011 eğitim öğretim yılında hizmete girmiştir. 2012-2013 eğitim öğretim yılında 8 yıllık kesintisiz eğitim sisteminden 4+4+4 sistemine geçilmesiyle birlikte okulumuz bağımsız ortaokula dönüştürülmüştür.

Okulumuz 16 derslikli olup, bölgemizin en modern okullarından biridir. Eğitim-öğretim faaliyetleri için gerekli olan her türlü teknolojik donanıma sahiptir.

Okulumuzda tüm sınıflarda bilgisayar, sürekli internet bağlantısı, projeksiyon cihazı ve akıllı tahta bulunmaktadır.

Okulumuzda branş dersliği uygulaması yapılmaktadır. Branş öğretmenlerinin branşlarına ait sınıfları vardır ve sınıflarını kendi branşlarının gereklerine göre düzenlemektedirler.Üç Türkçe, üç Matematik, iki Fen ve Teknoloji, iki Sosyal Bilgiler, iki İngilizce, iki Beden Eğitimi, bir Din Kültürü ve Ahl. Bil. ve bir Teknoloji Tasarım sınıfımız mevcuttur.

Okulumuzda ayrıca 120 kişilik çok amaçlı salon, fen ve teknoloji laboratuvarı, 2 spor odası, rehberlik odası, memur odası, 2 idare odası, malzeme odası, arşiv, kantin, masa tenisi odası, su kesintilerine karşı su deposu, yangın söndürme ve alarm sistemi, merkezi ses ve görüntü sistemleri bulunmaktadır.

Okul bahçemizin çimlendirilmesi, ağaçlandırılması ve çevre düzenlemesi Orman İşletme İl Müdürülüğü tarafından peyzaj mimarlarlarına yaptırılmıştır. Bahçemizde çardaklar, yeşil alanlar mevcuttur. Okulumuzun arka bahçesinde ise bocce sporu için ayrılmış bir alan, ağaçlandırma sahası ve standart ölçülerde, 300 kişilik tribüne sahip ve gece ışıklandırması da bulunan sentetik çim saha bulunmaktadır. Bunların dışında ön bahçede üzerinde basketbol, voleybol, hentbol ve tenis sahalarının çizili olduğu çok büyük bir beton zeminli spor alanı mevcuttur. Bu alanda ayrıca bahçe satrancı ve öğrencilerimize yönelik çocuk oyunlarının çizili olduğu beton zemin bulunmaktadır.

Okulumuz kaloriferle ısıtılmaktadır. Isınma sorunu yoktur. Zaten bölgemiz kış şartlarının yoğun yaşandığı bir yer değildir.

2012-2013 öğretim yılı itibariyle okulumuzda 535 öğrenci öğrenim görmektedir ve her sınıftan 4 şube bulunmaktadır.

Okulumuz Zonguldak Havaalanı'nın hemen karşısında yer almaktadır. Karşınızda havayolu, demiryolu ve karayolunun kesiştiği ilginç bir görüntü ve yeşil karadeniz manzarası yer alır. Aynı anda uçak, tren ve kara taşıtını yanyana görebilirsiniz.

Okulumuzda öğretmen, hizmetli ve memur sıkıntısı bulunmamaktadır. Okul idaresi, öğretmenler ve diğer çalışanlar arasındaki iletişim ve işbirliği üst düzeydedir. Öğrencilerimizin %50si taşımalıdır.

Okulumuz Çaycuma'ya bağlı Saltukova Beldesi'ndedir. Saltukova; 4 bin civarında nüfusu olan ilçe standartlarına yakın büyük bir beldedir. Bayan kuaföründen, diş hekimine, mali müşavire, oto tamircisine, süper marketlere varıncaya kadar 200den fazla kayıtlı işyeri vardır. Zonguldak Havaalanı beldemizde bulunur ve okulumuz havaalanının karşısında yer alır. Havaalanından Almanya, İstanbul ve Trabzon'a karşılıklı uçuşlar vardır. İl ve ilçe merkezine hem karayolu hemde demiryolu ile ulaşım mevcuttur. Beldede kiralık kaloriferli daire sıkıntısı yoktur. Okulumuz TOKİ binalarının yanındadır.

Okulumuz Çaycuma ilçe merkezine ise 10 km (5dk) uzaklıktadır. Çaycuma; bir öğretmenin sosyal ve kültürel anlamda neredeyse her ihtiyacını karşılayabileceği nitelikte güzel ve büyük bir ilçedir. Okulumuz Zonguldak il merkezine 50 km, Bartın il merkezine 30 km uzaklıktadır.

 

 

       

     


 

 

Tema: Ahmet SOYARSLAN